Monitoring telefonu – kiedy warto z niego skorzystać?

Monitoring telefonu przydaje się w bardzo różnych sytuacjach. Szpiegowanie telefonu, które brzmi być może groźnie, ale właściwie jest jedynie szeroko pojętą formą kontroli wykorzystują zarówno rodzice nadzorujący aktywność swoich dzieci, pracodawcy przyglądający się zachowaniom pracowników, jak również partnerzy, którzy podejrzewają najbliższą osobę o zdradę.
 

Jak podsłuchać telefon?

Monitoring telefonu jest dzisiaj prostszy, niż wielu osobom się wydaje. Nie potrzeba do tego żadnego specjalistycznego sprzętu, rozbudowanych zabiegów, nieustannej kontroli tego, co dzieje się ze sprzętem. Dzisiaj wystarczy sprawdzona aplikacja szpiegowska, czyli narzędzie, które instaluje się na telefonie osoby podsłuchiwanej i kontrolowanej. W ten sposób można uzyskać możliwość bezpośredniego podglądu zawartości telefonu, zarówno wiadomości, jak i połączeń telefonicznych. Zaawansowane systemy szpiegowskie umożliwiają także dostęp do zasobów kont w social mediach, poczty elektronicznej oraz wielu innych materiałów, które przechowywane są na telefonie kontrolowanej osoby.

Aplikacja szpiegowska – jak ją wybrać?

Skuteczny monitoring to monitoring, z którego sprawy nie zdaje sobie osoba kontrolowana. Z tego powodu odradza się zakup tanich aplikacji szpiegowskich. Taki podsłuch telefonu może bowiem zostać błyskawicznie wykryty przez program antywirusowy. Ponadto, część takich aplikacji jest widoczna na ekranie telefonu w formie ikony. Osoba kontrolowana może się więc bardzo szybko zorientować, że jest podsłuchiwana. To jednak nie wszystko. Każdą aplikację trzeba zainstalować i uruchomić na telefonie. Niestety część producentów tego typu narzędzi udostępnia na swoich stronach lub Youtube instrukcje dotyczące instalacji, przez co również zwiększa się ryzyko wykrycia aplikacji przez osobę, którą chce się sprawdzić. Jeśli tylko podejrzewa ona, że jest kontrolowana, może po krótkim researchu pozyskać informacje dotyczące usunięcia aplikacji. Z tego powodu, na stronach odpowiedzialnych producentów, takich jak SpyONE, nie można znaleźć instrukcji instalacji. Jest ona wysyłana bezpośrednio do klienta, na podany przez niego adres mailowy, już po zakupie oprogramowania. Dostęp do informacji o instalacji i usunięciu aplikacji mają więc jedynie osoby zainteresowane monitoringiem telefonu, a nie te, których ten monitoring ma dotyczyć. Warto także upewnić się, czy aplikacja działa na konkretnym telefonie. Kupując podsłuch Android masz pewność, że zadziała on na konkretnych modelach smartfonów.

Kontrola telefonu – co obejmuje?

Szpiegowanie telefonu nie ogranicza się wyłącznie do kontroli rozmów telefonicznych. Aplikacje najczęściej występują w kilku wersjach, dostosowanych do potrzeb klientów. Od podstawowej, przez rozszerzoną do najbardziej zaawansowanej. Już w podstawowej wersji oprócz dostępu do historii połączeń, możliwości ich nagrywania, klient otrzymuje dostęp do kopii wiadomości SMS, MMS, zdjęć, historii przeglądanych stron www, a także lokalizacji telefonu poprzez GPS. W kolejnych wersjach możliwe jest rozszerzenie funkcjonalności o dostęp do: poczty elektronicznej, zawartości karty SD, listy zainstalowanych aplikacji (z ewentualną możliwością ich skopiowania), posłuchu komunikatorów, podsłuchu otoczenia na żywo, nagrywania ekranu, zapisu filmu i dźwięku z przedniej i tylnej kamery. W ten sposób osoba zainteresowana dostaje możliwość właściwie pełnej kontroli zawartości telefonu oraz tego, gdzie i w jakich okolicznościach znajduje się on w danej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt

Masz pytania? Napisz. Odpowiemy jak najszybciej.

Dział sprzedaży

Poniedziałek - Piątek 9 - 17


tel. 22 2197505

tel. 788 911 788

tel. 690 510 690